סנפלינג

סנפלינג - אטרקציה סנסציה

אם אתם נמנים עם חובבי האקסטרים, סנפלינג הוא ללא ספק אחד הדברים שכדאי לכם לעשות

מה זה בעצם סנפלינג?

סנפלינג היא טכניקה לירידה מצוקים ומפלים באמצעות אביזרים שונים (הכוללים גם אביזרי בטיחות) כגון: רתמה, טבעות וחבלים. הפעילות הנה אתגרית ומתאימה בעצם לכל מי שחובב טיולי שטח וטבע ואינו מפחד מגבהים. את הפעילות יש לבצע עם מדריך מוסמך שידע לחבר אתכם לחבלים ולהדריך אתכם כיצד לרדת, כמובן שהכל מאובטח ברמה גבוהה. כמו כן, חשוב לנהוג במשנה זהירות כיוון שחוסר תשומת לב להוראות עלול לגרום לסכנת חיים של נפילה מצוק.

ריכזנו עבורכם מספר טיולי סנפלינג מומלצים:

  • הנקיק השחור – אחד המסלולים היפים ביותר. הוא צר ועמוק וגם חשוך. הוא משלב בתוכו הליכה ושחייה ואורכו כ-6 ק"מ. כל מי שמעוניין לבצע אותו חייב להיות מנוסה בגלישת צוקים ובשימוש בציוד סנפלינג וכן ידע בשחייה. מסלול זה פועל בתקופת הקיץ ויש להזמין מקום בתיאום מראש. כמו כן, למסלול זה חובה לנעול נעלי הליכה וטיפוס, להיות מצוידים בבגדים להחלפה וכן בהרבה מאוד מים.
  • מערת קשת – נמצאת בגליל המערבי, בקרב מושב אדמית. מדובר בקשת סלע עצומה שתלויה באוויר ומתחתיה קיים המצוק. בעבר המערה הייתה סגורה לחלוטין אך כתוצאה מפעולות גיאולוגיות התקרה של קרסה וכך היא בעצם נפתחה ונשארה קשת תלויה, מה שהופך את המקום למיוחד מאוד לסנפלינג. הספלינג במערת קשת לא דורש ידע מוקדם ומתאים מגיל שש ומעלה.
  • נחל קומראן – טיול סנפלינג בצפון מדבר יהודה, באזור ים המלח. חשוב מאוד לזכור כי המקום נמצא בתוך שמורת גן לאומי ולכן יש לשלם דמי כניסה. כמו כן, בחודשי הקיץ החמים לא כדאי לבצע פעילות זו. טיול זה מתאים גם למתחילים וגם למתקדמים ב-5 מפלים בגבהים שונים. גם כאן חשוב לנעול נעלי הליכה נוחות וסגורות ולהצטייד בהרבה מים.
  • מכתש רמון – מכתש הסחיפה הגדול בעולם שנוצר מזרימת מי משקעים על שכבות הסלע. בשל מקומו הוא משרה תחושה של שלווה ורוגע ונשקף ממנו נוף מדברי עוצר נשימה. הוא אידיאלי לסנפלינג ומתאים גם למתחילים ומגיל 7.

למתחילים ולמתקדמים בכל מזג אוויר

אם עדיין לא עשיתם טיול מעין זה המשלב ירידת מצוקים, זה בדיוק הזמן להתחיל! יש מסלולים המיועדים למתחילים, בלי אף ידע וניסיון קודם ויש מסלולים המותאמים למתקדמים. כמו כן, תוכלו לצאת בכל מזג אוויר. כמובן שעדיף שלא ירד גשם וכן שלא יהיה חם מדי בחוץ. פעילות זאת מותאמת לכל פעילות גיבוש, בין אם משפחתי, חברי, לימודי ועוד. אז למה אתם מחכים?!

תגובות

תגובות