מסלולי טיול מומלצים עם ילדים

טיול למשפחות - אטרקציה סנסציה

במקום להישאר בבית, קחו אתכם את הילדים וצאו לטייל!

בואו נודה בזה, הילדים של היום מעדיפים להישאר בבית, לצפות בטלוויזיה ולשחק במחשב בעיקר בגלל שאתם הרגלתם אותם לעשות זאת. אם תשאלו מה הם באמת היו רוצים לעשות בחופש, הם היו אומרים שהם מעדיפים לצאת לטיולים. אם אתם מחפשים מסלולי טיול שיתאימו לכל המשפחה, הגעתם למקום הנכון! ריכזנו עבורכם 5 מסלולי טיול מומלצים במיוחד.

נחל אלכסנדר

נחל אלכסנדר זורם בעמק חפר ולאורכו חיים הצבים הרכים. חשוב מאוד לשמור על איכות החיים של הצבים ולא להאכיל אותם או לזרוק אשפה שיכולה להזיק להם. מסלול זה הוא חובה לכל המשפחה והוא מתאים לכל ימות השנה ולכל מזג אוויר. בהמשך המסלול ניתן להגיע לראש הגבעה עליה שוכנת חרבת סמארה, ממנה נשקפת תצפית מרהיבה על האזור. הגבעה מלאה בפרחים בשלל סוגים וצבעים: כלניות, נוריות, פרגים ועוד. נחל זה נמצא בסמוך לחוף בית ינאי, שכבר הזכרנו רבות בעבר שהוא אחד החופים היפים ביותר בישראל והוא מושך אליו נופשים רבים כל השנה.

עין אפק

שמורת עין אפק מצוינת לבילוי משפחתי עם ילדים. היא ממוקמת בסמוך לעכו ולכן מומלץ לקפוץ לעיר לאכול חומוס משובח ולשוטט בסמטאות. שמורת עין אפק משמרת את נופי הביצה. שביל הביצה הוא טיול הנותן הזדמנות ללכת על המים ולצפות על עופות המים השונים החיים בביצה. תוכלו לבקר גם בתחנת הקמח העתיקה, בתל אפק החושף שרידי התיישבות מתקופות קדומות ע"י חפירות ארכיאולוגיות. כמו כן המקום משמש כגן לצמחים הנמצאים בסכנת הכחדה.

זוויתן תחתון ובריכת המשושים

אחד ממסלולי המים היפים ביותר ברמת הגולן. מסלול זה מתחיל ברמת יהודיה, עובר בין בריכות, מעיינות ומפלים ומסתיים בבריכת המשושים המחייבת טבילה, בעיקר ביום קיץ חם. יש 2 אפשרויות למסלול זה: מסלול קווי המתחיל בחניון יהודיה ומסתיים בבריכת המשושים. מסלול זה אינו מומלץ לטיול עם ילדים כיוון שהוא נמשך על פני 6-7 שעות. האופציה השנייה היא בחירה באחד משני המסלולים המעגליים, כאשר אחד מהם מתחיל ומסתיים בחניון יהודיה והשנייה מתחיל ומסתיים בבריכת המשושים.

נחל תנינים

נחל תנינים הוא שילוב בין היסטוריה לטבע. הוא משלב בין צמחייה רבה ובין עופות ודגים. הוא נקרא כך על שמם של התנינים שחיו כאן עד ראשית המאה ה-20 והיום כבר לא נשאר מהם זכר. לכן, מי שמחפש לראות תנינים לא ימצא אותם כאן. נחל זה הוא היחיד מבין נחלי מישור החוף שלא זוהם במי ביום וניקיונו מאפשר את קיומם של ציפורי מים, דגים וצבים רבים. אורך המסלול הוא כ-1.5 ק"מ. ניתן למצוא שרידים רבים לאורכו של הנחל – תל תנינים שהיה מיושב בתוקפות קדומות וכן גשר אבן שנבנה בשלהי התקופה העות'מאנית לכבוד ביקורו של הקיסר הגרמני וילהלם השני בארץ ישראל.

גבעת התורמוסים

טיול המתאים בעיקר לחודשי מרץ – אפריל, כאשר בראש ההר צומח תורמוס ההרים הכחול וכן שפע של פרחים נוספים כגון: רקפת מצויה, כלנית מצויה, צהרון מצוי ועוד. מקום זה שימש במקום אסטרטגי השולט על עמק האלה הסמוך כיוון שמראש התל ניתן לצפות מערבה ולראות את תל עזקה.

תגובות

תגובות