ים המלח – לא לנופשים בלבד!

ים המלח - אטרקציה סנסציה

ים המלח, המקום הנמוך בעולם, מושך אליו מיליוני מבקרים מדי שנה מהארץ ומהעולם. אם אתם חושבים שהוא מיועד רק לאלו המחפשים לנפוש, כדאי שתחשבו שנית.

מלבד הסגולות הייחודיות המיוחסות לבוץ של ים המלח ועצם העובדה כי הוא מבין המקומות המתאימים ביותר לנוח ולהירגע, קיים מגוון רחב של מסלולי טיול באזור. אם אתם מתלבטים היכן לבלות את החופש הבא שלכם, הקדישו כמה דקות לקריאה ותגלו עולם קסום ומיוחד בלי להתרחק יותר מדי.

מסלולי טיול מומלצים באזור ים המלח ומדבר יהודה:

  • נחל דוד – נחל דוד נמצא בשמורת עין גדי ומציע 2 סוגים של מסלולים. אם אתם באים עם כל המשפחה מומלץ שתבחרו במסלול הקל הרווי במים, מפלים וכיף לכל המשפחה. זכרו שבימים עם מזג אוויר יפה הוא עלול להיות עמוס מאוד. אם אתם בעלי כושר גופני גבוה יותר ואתם מעוניינים במסלול מאתגר, בחרו במסלול הארוך יותר המתחיל בתל גורן. במסלול זה תזכו לשקט, הרחק מהרעש וההמולה של שאר המבקרים וכן לאתגר פיזי. המסלול הקשה כולל גם עליה אך בסופה ממתין לכם פינוק של מים ומעיין שנחשב לאחד מאלה המזינים את השמורה ושם תוכלו לבלות לפחות שעה. על מנת ליהנות מכל החלקים הקסומים של המסלול תצטרכו להקדיש 5 שעות מזמנכם.
  • עין בוקק – מסלול מיוחד במינו, מתאים לחובבי מים ולכן הוא מעולה גם לימים החמים. הוא נמצא ממש מאחורי מלונות עין בוקק שבדרום ים המלח והוא מהווה ממש נווה מדבר קטן. גם מסלול זה מתחלק לשניים. תוכלו לבחור במסלול הקצר האורך כ-30 דקות עד להגעה לנחל זורם, ותוכלו לבחור במסלול הארוך והקשה יותר הכולל טיפוס תלול וירידה בסולם מדרגות ולכן נדרש כאן מעט יותר כוח פיזי.
  • נחל פרת- ואדי קלט – נחל פרת נמצא בלב מדבר יהודה הצהוב והצחיח ומעניק חיות בכחול וטורקיז. המים בו זורמים כל השנה ולכן הוא אטרקטיבי במיוחד לימי הקיץ החמים. הכניסה לנחל זה כרוכה בתשלום כיוון שהיא שייכת לשמורת נחל פרת (עין פרת), כך שעליכם לברר את העלויות וכמובן את שעות הפתיחה לפני שתצאו למסלול. תוכלו כמובן לבחור אם להישאר במעיינות או להמשיך במסלול באורך של כ-7 ק"מ בדרגת קושי בינונית- קשה. ניתן גם לבקר במנזר חריטון הנמצא במקום או ללכת לנקודת התצפית עליו.
  • נחל אוג – המסלול המושלם למשפחות עם ילדים הרוצים להוסיף אתגר לטיול. הוא כולל טיפוס על סולמות גבוהים בדרגת קושי בינונית ביחד עם גבים המלאים במים ונוף משגע. מסלול זה נקרא על שמו של האוג הקוצני הפורח בסתיו ונפוץ במדרונות סלעיים באיזורי ספר. האוג הקוצני נמצא בחלקו העליון של הנחל והמטיילים במסלול התחתון לא יראו אותו.

לסיכום,

אם אתם מתכננים טיול שכל מטרתו היא בטן-גב ורגיעה מהשגרה העמוסה, אין ספק שאזור ים המלח הוא אחד המקומות לכך. אך, אם תרצו להעשיר את הטיול, לאתגר את עצמכם וכן להשתעשע עם הילדים, הגיעו לים המלח ולא תתחרטו.