רכיבה על גמלים

רכיבה על גמלים - אטרקציה סנסציה

אם לא אכפת לכם מהחום, רכיבה על גמלים יכולה להיות לכם חוויה מהנה במיוחד

כמעט ואין אנשים שלא רכבו לפחות פעם אחת על סוס. בין אם הם היו בטיול מבית הספר, טיול משפחתי או בין אם לקחו שיעורי רכיבה. אם כבר התנסיתם ברכיבה על סוסים, למה שלא תנסו הפעם רכיבה על גמלים?

כל התנאים האידיאליים לרכיבה

הגמל קיבל את תואר בהמת הרכיבה המושלמת כיוון שיש לו יכולת לשאת משאות כבדים מאוד (עד 350 ק"ג), לכן גם רוכבים כבדים יותר יכולים לרכוב עליו בלי לחשוש לגמל, בניגוד לרכיבה על סוס אותו מתאימים לפי משקל וגובה הרוכב. הגמל חי במדבר ולכן רגיל לתנאי שטח קשים מאוד והוא מסוגל להחזיק מספר ימים ללא מזון ומים. כפות רגליו של הגמל מאפשרות לו לצאת לרכיבות ארוכות ללא צורך בתחזוקה, בעקבות הכריות וכדור השומן שבולם זעזועים. יתרה מכך, הגמל הוא צייתן מאוד להוראות ובעל חיים רגוע.

איפה ניתן לרכוב על גמלים

בישראל יש מספר מקומות בהם תוכלו לצאת לרכיבה על גמלים. ריכזנו לכם כמה מהם:

חוות הגמלים בממשית שבנגב – החווה הוקמה ב-1986 ובה מגדלים גמלי רכיבה וכן מייצרים ציוד רכיבה מתקדם. כמו כן היא מתמחה בטיולי גמלים קצרים וארוכים. הטיולים מלווים בהדרכה בעברית או באנגלית ויש להגיע לרכיבה עם נעליים סגורות ומכנסיים ארוכים.

חאן השיירות – חאן מדברי הכולל מתחם לינה המיועד לקבוצות ומשפחות ומציע מבחר אטרקציות, סדנאות ופעילויות הכוללות בין היתר גם רכיבה על גמלים. המקום נמצא באמצע הדרך בין מכתש רמון ומדבר צין. גם כאן יש לכם את האופציה לבחור בין טיול גמלים קצר או ארוך יותר. את הטיול תוכלו לשלב ביחד עם מסלול רגלי ופיקניק בלב המדבר.

חוות הגמלים באילת – עורכים טיולי גמלים מ-1987. בטיולים שלהם רוכבים רק על נאקות (נקבת הגמל) כיוון שהן עדינות, שקטות וממושמעות יותר. הן מתאימות לרכיבה גם למי שמעולם לא התנסה ברכיבה על גמל והן מאפשרות את כל התנאים לרכיבה קלה ובטוחה באמצעות היציבות וההתנהלות האיטית שלהן. גם בחוות הגמלים באילת יוצאים סוגים שונים של טיולים, באורכים שונים: טיול התנסות בחווה המומלץ ביחד עם ביקור בחווה, טיול רכיבה מעגלי בנוף מדברי של שמורת הרי אילת המתאים לכל המשפחה, טיול רומנטי בשקיעה הכולל פינוקים נוספים ועוד.