קטיף עצמי

קטיף עצמי - אטרקציה סנסציה

אוהבים את הטבע? בואו להיות חקלאים ליום אחד וליהנות מקטיף פירות, ירקות וצמחי תבלין בקטיף עצמי ברחבי הארץ

אחת הפעילויות הערכיות ביותר היא פעולת הקטיף. מלבד העובדה שמדובר בחוויה לכל המשפחה, זוהי דרך מעולה לחבר את המשתתפים לטבע ולאהבת הארץ. בדרך הקטיף העצמי הילדים לומדים מהיכן מגיעים הפירות והירקות וכולם זוכים לחוויה של טעמים נפלאים. משך הקטיף אורך לרוב עד שלוש שות וכולל בדרך כלל הסבר על הגידולים השונים במקום. חוויה זו מתאימה כמעט לכל גיל ואפשר ליהנות ממנה כל השנה. לפניכם מספר מקומות מומלצים לקטיף עצמי שכדאי להכיר.

קטופותי

קטיף עצמאי בחווה חקלאית בבית לחם הגלילית. קטופותי מציעה ביקורים בכל ימות השנה בהם אפשר לקטוף מגוון פירות וירקות המותאמים לעונה. ניתן למצוא גידולים מיוחדים כגון: פטל, גויאבה, שעועית ירוקה וכן תבלינים כמו: נענע, רוזמרין, גרניום ועוד. המיוחד בקטופותי הוא העובדה שכל אחד יכול לקטוף באופן עצמאי. החוויה הנמשכת עד שלוש שעות כוללת קבלת פנים חמה במקום וכן הסברים והדרכות על הגידולים השונים. ניתן גם להזמין מראש סיורים מודרכים לקבוצות, ארגונים, מקומות עבודה ועוד. החזון של בעלי המקום בהקמתם של חווה חקלאית זו היא להעניק חוויה חקלאית ערכית למבקרים הכוללת ערכים של עבודת האדמה, אהבת הטבע, למידה וחופש וכן לתמוך ולתרום לענף החקלאות בארץ על ידי גידול יבולים לאורך כל השנה ומציאת פתרונות לשמירה על איכות הסביבה וגידולה.

הכרם בלכיש

הכרם בלכיש הוא עסק משפחתי הפועל בין יולי לדצמבר, בו כל המשפחה משתפת פעולה של חלקאות, טבע ובציר. הפעילות מתאימה לכל גיל, ליחידים ולקבוצות. בכרם לכיש תוכלו ליהנות מבציר עצמי וסיור מודרך בין הכרמים של ענבי טלי במושב לכיש וכן מדריכת ענבים בגת. הפעילות במקום אורכת שעתיים.

משוך בגזר

קטיף עצמי במושב צופית הקרוב לכפר סבא. במשוך בגזר תמצאו מגוון גידולים: גזר, בטטה, סלק, צנון, קולורבי, פטרוזילה, חסה, שמיר, נענה, קישוא ועוד. הקטיף מתאים לכולם ומשך הסיור הוא כ-45 דקות. את מה שקטפתם תוכלו לקחת הביתה כמובן. בנוסף לכך תוכלו לרכוש תוצרת טרייה בחנות פירות וירקות הנמצאת במקום הכוללת יבול שגדל בשדה או יבוא אישי מחקלאים אחרים ברחבי השרון.

קטיף אודם

קטיף עצמי במושב אודם הממוקם למרגלות החרמון. המקום פתוח כל ימות השבוע והקטיף העצמי פעיל מתחילת יוני ועד סוף יולי. ותוכלו למצוא מגוון רחב של פירות, בהתאם לעונה. בקיץ ישנם: פטל, דובדבן מתוק וחמוץ, אוכמניות, שזיפים, תפוחי ועוד.

תגובות

תגובות