סיורים וטעימות יין

סיור יין - אטרקציה סנסציה

מחפשים פעילות מיוחדת לתחילת השנה החדשה? סיורים וטעימות יין ביקבים שונים ברחבי הארץ יכולה להיות אופציה נהדרת גם לזוגות, משפחות וקבוצות

יין הפך לחלק בלתי נפרד בנוף הישראלי. ישראלים רבים מתחילים להבין את ההבדלים בין היינות השונים, סוגי הענבים מהם מייצרים את היין ומעדיפים יין איכותי באירועים מכל סוג שהוא. אם אתם נמנים עם אלו שלא ממש מבינים ביין, אבל מתחברים לטעמים הנפלאים, קבלו מאיתנו המלצות על 5 יקבים בהם תוכלו לבקר ולקבל הסברים מפורטים. זאת גם דרך מצוינת להתחיל את השנה החדשה.

יקבי כרמל

בנייתו החלה ב-1889 בראשון לציון וכבר ב-1890 התקבלו בו ענבי הבציר הראשון. כשנה לאחר מכן הלה בניית היקב בזכרון יעקב ושם החלו גם בייצור יין. ליקבי כרמל מגוון כרמים וזני ענבים בכל חלקי הארץ והם בוחרים את הענבים המשובחים ביותר על מנת להביא לקהל הרחב ענבים איכותיים. מרבית הכרמים החדשים ניטעו באזור הגליל העליון, משם מגיעים רוב היינות האיכותיים ביותר של היקב. ביקבי כרמל ישנה אפשרות לערוך סיורים חווייתיים, סדנאות וטעימות יין במרכז התרבות והיין בזכרון יעקב. הסיור כולל כניסה למרתפי היקב וחשיפה לטכנולוגיות בייצור היין. במרכז היין אף ניתן לרכוש ממיטב יינות היקב תוך הכוונה וייעוץ של הצוות המקצועי.

יקב ברקן

היקב קם בסוף המאה ה-19 ומאז ועד היום שמים דגש על איכות הענבים. יש לו כיום מעל 10,000 דונם כרמים בהם ישנם עשרות זנים מיוחדים. בשנת 2000 נבנה יקב חדש בקיבוץ חולדה ובו תנאי ייצור מתקדמים ומשוכללים. היקב הנמצא במרחק של חצי שעה מתל אביב וחצי שעה מירושלים מציע לכם להגיע לחוות חוויה שאין שנייה לה, להיחשף לעולם היין הרווי בטעמים, ריחות וצבעים.

יקב לוטם

יקב לוטם הוא יקב בוטיק אורגני, בין היקבים האורגניים הבודדים בארץ. קם בשנת 2002 ביישוב מעלה צבייה, ועבר ליישוב לוטם בשנת 2009. ביקב זה דוגלים בשיטה מאוד מיוחדת: עושים שימוש בהדברה ביולוגית ופחות בריסוסים. ביקב מאמינים בשילוב מדע מתקדם ותכנים רוחניים ואנרגטיים היוצרים ביחד יין איכותי ומקורי ממבחר זני ענבים הגדלים בפאתי הר מירון. תהליך הייצור וההתיישנות של היין מלווים במוזיקה, שירים ומנגינות המעבירים ליין אנרגיות מיוחדות. גם ביקב לוטם תוכלו לערוך סיורים, בין אם לזוגות או לקבוצות וחברות.

יקב תשבי

יקב תשבי החל את דרכו בשנת 1882 כאשר עלו בני המשפחה לארץ, התיישבו בזכרון יעקב, החלו בנטיעת כרמים ומשם נוצר קשר עמוק בינם ולבין האדמה והכרם. לאחר משבר היין ב-1984, קם יקב הברון שהפך לימים ליקב תשבי, לאחר שבעליו פרש מהשותפות בכרמל מזרחי. יקב תשבי מציע סיורי יין מודרכים (בעברית ואנגלית), הכוללים מידע והסברים על עולם היין. הסיור כולל צפייה במזקקת ברנדי המרשימה במקום, שיובאה ממחוז קוניאק בצרפת. מזקקה זו העשויה נחושת ופליז היא היחידה מסוגה במזרח התיכון. הסיור מסתיים בטעימות יין. מרכז המבקרים של יקב תשבי מציע טעימות יין בשילוב עם שוקולד איכותי, היוצרים ביחד שיתוף פעולה הרמוני מושלם. במקום נמצאת גם מסעדה חלבית כשרה עם שני אזורי אירוח.

יקב צובה

יקב צובר גם ב-2005 ומבוסס על ענבים מכרמי קיבוץ צובה שננטעו כבר מ-1996. הכרמים כוללים 10 זנים שונים המייצרים יין משובח ואיכותי. היקב גדל ומייצר כ-40,000 בקבוקים, כאשר חלקם נמכרים ביקב, חלקם נמכרים בשוק המקומי וחלקם מיועדים לייצוא. כל יינות היקב כשרים למהדרין. ניתן לערוך סיורי יין שונים ביקב: במרכז המבקרים "גת וגפן" המשקיף על נוף הכרמים אפשר ליהנות מטעימות יין ולקבל הדרכה על תהליך הייצור וכן לרכוש יין ומוצרים נלווים. כמו כן ניתן לערוך סיורים משפחתיים וקבוצתיים הכוללים סיורים בכרם וטעימות ביקב.