מצדה

מצדה - אטרקציה סנסציה

אם אתם אוהבים היסטוריה, וכמובן את ארץ ישראל, אל תפספסו את מצדה – אחת מאתרי החובה

מצדה היא סלע בצורת מעוין המורם מעל הסביבה והיא אחת מאתרי החובה למטיילים בישראל. היא נחשבת לאחת משבעת פלאי ישראל והיא הוכרזה ע"י אונסק"ו כאחד מאתרי המורשת הבינלאומיים של האום.

קצת היסטוריה

מצדה הייתה המצודה המלכותית של הורדוס והמוצב האחרון של הקנאים בתקופת המרד הגדול ברומאים שהעדיפו לאבד את חייהם מאשר ליפול לחיי עבדות בשבי. הסיפור שלה הפך לסמל ומיתוס של גבורה והקרבה. היא נבנתה ע"י החשמונאים ושופצה ע"י הורדוס אשר בנה בה מתחם ארמונות ומחסנים מפואר. בתקופת המרד ברומאים בתבצרו במצדה גם קבוצות וזרמים יהודים שונים. במקום תוכלו לראות שרידים ארכיאולוגיים מאותה תקופה הכוללים – ארמונות, בית מרחץ ועוד.

סיור במצדה

כמו שאמרנו, מצדה היא אתר היסטורי פופולרי מאוד המושך אליו יחידים וקבוצות רבים הבאים להתפעל מהמקום. סיור במקום יכול לקחת כחצי יום בו תוכלו להסתובב בין העתיקות השונות ולנסות להבין איך החיים היו נראים באותה התקופה.

העלייה למקום נעשית דרך שביל הנחש או לעצלנים יותר דרך שביל הסוללה או כמובן עם הרכבל. כדאי מאוד להתעורר באמצע הלילה ולעלות למצדה כשעדיין חשוך, גם על מנת להקל את העלייה בשמש ובחום וגם על מנת שתוכלו לצפות באתר המיוחד הזה בזריחה. המלצה שלנו – תשנו טוב לפני העליה והגיעו עם כוחות.

קמפינג במדבר

לא חסרים מקומות לינה בקרבת מצדה, אך אם תרצו להעמיק את החוויה, תוכלו כמובן להגיע לחניון הלילה וליהנות ממתחם קמפינג מאובזר. בחניון קיימת תאורה מלאה, ברזיות מים לשתייה, עמדות למנגלים, ספסלים ושולחנות, נקודות חשמל, שירותים ומקלחות. בחורף המאהלים מחוממים. כמו כן קיים מטבח שדה בו יש כירות גז לבישל, כיורים לשטיפת כלים ומקררים גדולים.

תרבות ועוד

מלבד סיור היסטורי, לאורך השנה מתקיימים אירועים שונים במצדה כמו למשל – פסטיבל התמר הכולל הופעות של מיטב אומני ישראל המופיעים לרוב במופע זריחה מרהיב ביופיו באתר. כמו כן, מתקיים במקום פסטיבל האופרה. מומלץ להתעדכן באתרי הפסטיבלים על מנת להזמין כרטיסים למופעים השונים.