מסלולי טיול לימי הקיץ החמים

מסלולי טיול קרירים - אטרקציה סנסציה

נמאס לכם כבר מהחום? קבלו המלצה למסלולי טיול קרים במיוחד

במדינת ישראל רוב ימות השנה הם חמים ומזג האוויר לא תמיד מאפשר לנו לצאת מהבית וליהנות. אם גם אתם מתחרפנים בבית, דעו שיש אפשרות לצאת קצת מהמזגן בלי לסבול יותר מדי. איך עושים זאת? מגיעים לאחד ממסלולי הטיול הכוללים הליכה ורחיצה במים.

החצבאני (נחל שניר)

הארוך במקורות הירדן. הנחל זורם כל השנה ולכן הוא אהוב מאוד על המטיילים הישראלים המחפשים לברוח מהחום ולהתקרר. מסלול הטיול בנחל מתחלק ל-3: מסלול קצר ומעגלי המתאים גם לעגלות נכים ולעגלות תינוקות, מסלול בינוני, גם כן מעגלי ומסלול ארוך. המסלול הארוך מחייב הליכה בתוך המים ונדרשים נעליים או סנדלים סגורות. הוא אידיאלי לעונת הקיץ, ופחות מתאים בחורף כיוון שאז יש חשש לשטפונות. במקום תוכלו למצוא חניון יום המלא במקומות מוסדרים להדלקת אש ולעריכת פיקניק. שימו לב שהכניסה למקום היא בתשלום.

הבניאס (נחל חרמון)

למרגלות החרמון בוקע מעיין הבניאס ומימיו זורמים לאורך שלושה וחצי קילומטרים. בדרכו יוצר הנהר את מפל הבניאס, מפל גועש ושוצף, המפל העז והמרשים בישראל. לאורך הנחל עוברים כמה מסלולים קצרים שמובילים אל המפל. אחד מהמסלולים הוא השביל התלוי- גשר עץ שעובר מתחת לזרם המים. הדרך למפל אינה מסובכת ומתאימה לכולם. מסלול הטיול מוקף בצמחייה ירוקה וסבוכה במשך כל השנה, כך שגם בעונה החמה יש צל ונעים לטייל במקום.

תל דן

שמורת תל דן היא אחת משמורות הטבע היפות ביותר בישראל. היא משלבת בין מים, צמחיה, נוף ושרידים קדומים בצורה קסומה. בתל דן נמצא נחל דן שהוא הגדול מבין שלוש מקורות הירדן. את שרידה של העיר העתיקה דן תוכלו לראות עד היום. תוכלו ליהנות משלושה מסלולי טיול השונים באורכם ובאופיים: המסלול הבורדו- מסלול קצר של שעה בערך המוביל ממגרש החניה לבריכה בצורה מעגלית. המסלול מתאים לנכים ולעגלות ילדים. בדרך רואים את יופיה וקסמיה של השמורה. המסלול הירוק- מסלול ארוך של שעה וחצי בערך העובר גם בבריכה וגם בעין דן, באיזור "גן עדן", ליד עץ פו הדב וליד תחנת הקמח. המסלול הכתום – מתאים לחובבי ההיסטוריה והארכיאלוגיה כיוון שעובר באתרים ההיסטוריים שבשמורה. מסלול זה אורך כשעתיים. מומלץ לשלב במסלול זה קטעים מהמסלול הירוק וכך להקיץ את כל חלקי השמורה.

נחל אל על

שמורת טבע קסומה ויפה במיוחד עוטפת את נחל אל על. הנחל התפרסם בזכות שני המפלים שיש בו הצבועים אחד מהם בצבע בזלת שחור המתנשא לגובה של 8 מטרים, והשני בצבע גיר לבן המתנשא לגובה של 20 מטרים. מתחת לכל מפל יש בריכה המזמינה את המטיילים לטבול בה.

נחל היהודיה

נחל היהודיה הוא אחד הנחלים הבולטים ברמת הגולן לאוהבי מסלולי המים. המסלול הוא מעגלי ומלא מים המגיע אל מפל שגובהו כעשרים מטרים ואל הבריכה שתחתיו. השהייה במפל היא חוויה יוצאת דופן וניתן לשחות בבריכה המוקפת בשצמחיה ירוקה רבה. כיוון שהמסלול הוא במים הוא מחייב ידע בשחייה ומעבר עם כל הציוד בתוך הים לכן כדאי להימנע מלהביא ציוד רב ערך. חשוב לנעול נעליים סגורות המתאימות להליכה במים, כיוון שההליכה בנחל מאוד חלקלקה. המסלול רווי בסלעים ולכן יש איסור לקפוץ לתוך המים.

נחל זוויתן

נחל זוויתן נמנה עם הנחלים הארוכים שבנחלי הגולן והוא נחשב למרהיב ביופיו. אורכו של הנחל כ-19 ק"מ. הנחל זורם כל השנה ועובר בין סלעי בזלת שחורים והוא אחד המסלולים המתאימים ביותר לימי הקיץ החמים. מסלול הכולל ביקור במפל ובבריכות מים קרירות. חלק מהמסלול הוא יבש אך המים בדרך מחפרים על כך. המסלול אינו מעגלי ולכן מתאים למטיילים מטיבי לכת. חובבי ההיסטוריה והארכיאולוגיה יכולים לבקר בבית הכנסת העתיק ובמוזיאון קצרין בתחילת המסלול. יש גם שני מסלולים קלים יותר ומעגליים: הראשון בנחל הזוויתן התחתון, והוא מתחיל ומסתיים בחניון יהודיה. המסלול השני הוא בבריכת המשושים, והוא מתחיל ומסתיים בחניון בריכת המשושים.

תגובות

תגובות