החוויה הבלתי נשכחת שלי בכדור פורח

החוויה הבלתי נשכחת שלי בכדור פורח - אטרקציה סנסציה

דנה לוסטיג משתפת אותנו ואתכם בחווית כדור הפורח שלה, ומסבירה למה כל אחד מאיתנו צריך לחוות אותה

יש ארבעה אלמנטים המרכיבים את חיינו ביום יום. אנחנו דורכים על האדמה, אנחנו שותים מים, מתחממים בעזרת אש ויש את אלמנט האוויר שמחזיק אותנו בחיים בכל רגע, בכל נשימה.

אבל כמה באמת אנחנו חושבים על האוויר שאנחנו נושמים? כמה אנחנו חושבים על האלמנט במחזיק אותנו בחיים?

לאחרונה היה לי רגע כזה מיוחד במינו בו פתאום היכתה בי התובנה, פתאום מצאתי רגע של שלוות אמת שבה יכולתי להכיל את ההבנה של האלמנט הזה.

מה הביא אותי אל מסע כדור פורח שכזה?

זה קרה בבוקר אחד שבו מצאתי את עצמי ערה עם זריחת החמה באמצע שדה פתוח כל כך רחוק מהטירוף של חיי היומיום, בעלי העיר אותי מוקדם ואמר לי שיש לו הפתעה לכבוד יום הנישואין שלנו ושאני חייבת להתארגן ליציאה מהבית… נסענו לפנות בוקר אל הצפון (איזור עמק יזרעאל והר גלבוע) שם נפגשתי עם אותם האלמנטים שמקיימים את חיי.

האדמה נפגשת עם המים כשטיפות הטל עוד מטפטפות משיבוליי החיטה הירוקה, כשלפתע הבנתי מה ההפתעה המחכה לי… מול עיניי מתנפח כמו בתוך אגדה כדור פורח! אפילו לא ידעתי שיש כדורים פורחים בישראל… לא הייתי יכולה לתאר בחלומותיי את הגודל והמיימד של הדבר הזה, ופתאום משום מקום בגובה של בניין 30 קומות בעזרת רוח ולהבת אש עוצמתית נעמד זקוף וגאה כדור פורח מהמם וצבעוני ואני ממש כמו דורותי עולה על הסל נמצאת ומתנתקת מהקרקע אל השמיים, מרחפת מעל כל המוכר לי כל חיי… אני מתהלכת על רצפת סל הכדור הפורח, נפעמת מהנוף הפאנורמי שמסביב ונהנת מהחוויה הרומנטית. והנה אני בשמיים והקרקע מתחתיי ופתאום אני מרגישה לחות נעימה- אני בתוך ענן!!! עוברים כמה רגעים והוא מתחתיי! הכדור הפורח טס מעל העננים, באופק מציצה השמש החמה, הצבעים נוגעים בנשמתי ואני חווה התרגשות שלא הכרתי. הכל כל כך קסום ולא מציאותי, אני חולמת?! בבקשה אל תעירו אותי…

ואז זה קרה – נשמתי נשימה עמוקה, כאילו בפעם הראשונה, אוויר כל כך נקי, כל כך ממלא, כל כך אמיתי.

חוויה שאין שנייה לה

טסתי במטוסים בחיי ואף פעם לא חשבתי על האוויר שהמטוס חותך בכל הכח אבל עכשיו ברגע הזה, בזכות הכדור הפורח, הנה אני כמו על מרפסת על גג העולם, שלוות עולמים, דממת אין קץ, סוף סוף כמו ציפור פשוט מרחפת בשמיים וטועמת את האוויר הכי טהור, רואה כמה הקרקע מלמטה נראית כל כך קטנה וכך גם ההטרדות של היומיום…

טיסה בכדור פורח היא החוויה הכי רומנטית והכי מעצימה שחוויתי בשנים האחרונות, מומלץ לכל מי שאי פעם רצה לעוף ולא עשה משהו בנוגע לזה.

 

דנה לוסטיג