5 מסלולי אופניים מומלצים

מסלול אופניים - אטרקציה סנסציה

אוהבים לרכוב על אופניים? קבלו המלצה ל-5 מסלולים שכדאי להכיר

אומנם אנחנו נמצאים בעונת החורף, אך בישראל ישנם ימים מעטים בהם יורד גשם. כשמזג האוויר נוח, כדאי לנצל אותו לטיולי אופניים. בין אם אתם רוכבים מתחילים או מקצועיים, תוכלו למצוא אינספור מסלולים המתאימים לרמות שונות. תוכלו לרכוב לבד, עם חברים או אפילו להצטרף לאחת מקבוצות הרכיבה השונות. שימו לב כמובן להצטייד בציוד רכיבה המותאם לתנאי השטח בו אתם רוכבים וכמובן לא לשכוח לשתות הרבה מים, גם אם לא באמת חם לכם, אתם מאבדים נוזלים רבים ברכיבה וחשוב לא להתייבש.

סינגל הרצל ("הכחול") ביער בן שמן

יער בן שמן נחשב לאחד מאתרי הרכיבה המרכזיים בישראל, אותו פוקדים רוכבים רבים. שטחו של היער יותר מ-30,000 דונם והוא קרוב לתושבי גוש-דן ואזור המרכז. ביער בן שמן 3 מסלולי רכיבה באורכים שונים. חלקו הראשון הנקרא – סינגל הרצל ("הכחול") מציע מגוון רחב של אלמנטים טכניים לרכיבה הכוללים סיבובים וטיפוסים קצרים. רובו של הסינגל בתוך היער ולכן הוא נוח לרכיבה בכל חודשי השנה. הוא מסומן בצבע "לבן כחול לבן", הוא קליל יותר ומתאים לרוכבים פחות מנוסים. אורך המסלול – 8.4 קילומטר.

מסלול יער ביריה

יער ביריה, כמו יער בן שמן, מתאים לרכיבה במשך כל השנה. לאורך כל המסלול יש נוף עוצר נשימה של מעיינות, תצפיות, אתרי מורשת והיסטוריה. אורכו כ-23 קילומטר, בין 4-6 שעות רכיבה. מתאים לרוכבים ברמה בינונית ומעלה ומצריך כוח פיזי וניסיון ברכיבת שטח. הסינגל נפתח בדיווש בקטעי יער מוצלים במגמת ירידה שמזמינה מהירות, אך צריך לשים לב לעיקולים.

בארי – המסלול האדום (סובב בארי)

יער בארי משתרע על פני 11,000 דונם ובאזור תוכלו למצוא מגוון רחב של שבילים ומסלולי רכיבה המתאימים לרוכבים בכל גיל ובכל רמה, החל ממסלולים קצרים ועד מסלולים של יותר מ-30 ק"מ. רוב הרכיבה היא נוחה עם קטעי טיפוס קצרים ומאתגרים וגלישות מהנות במורדות. האזור מתאים לרכיבה, כאשר כל יום תגלו נוף חדש. בזכות מיקומו בדרום הארץ, הוא נוח לרכיבה גם כאשר במרכז הארץ יורד גשם. בתחילת האביב פריחת הכלניות צובעת את צדי השביל במרבדים אדומים מרהיבים. שימו לב שהמסלול האדום מיועד לרוכבים מנוסים, בעלי כושר גופני טוב כיוון שהוא כולל מספר קטעים קשים יותר מבחינה טכנית.

שבילי אופניים בפארק קנדה (איילון)

פארק קנדה/איילון הוא גן עדן לרוכבים כיוון שיש בו נופים ותצפיות עם נוף עוצר נשימה, מרבדי פרחים ופינות מוצלות. משכימי קום שיגיעו למקום עם אור ראשון יזכו לפגוש את בעלי החיים באזור: צבאים, חזירי בר, שועחים, תנים ועוד. שבילי האופניים מתאימים לרוכבים בעלי יכולת בינונית ומעלה ופחות לחסרי ניסיון כיוון שהעליות בו דורשות כושר גופני גבוה. הקרקע מאפשרת רכיבה בכל ימות השנה מלבד בימים סוערים. אורך המסלולים משתנה ויכול להגיע למעל 20 ק"מ לרוכבים מתקדמים.

שביל יער קהילתי שוקדה

יער שוקדה מושך אליו מטיילים רבים בימי פסטיבל "דרום אדום", הבאים לצפות בכלניות הפורחות במקום. רוכבי האופניים בשוקדה זוכים להגיע לפינות מרשימות עם פריחות מרהיבות. ביער ישנם שני סינגלים שונים, כאשר אפשר לחבר אותם ולקבל מסלול ארוך ומאתגר יותר. הסינגל הכחול- אורכו 7.5 ק"מ, טיפוס מצטבר של 50 מ' אנכיים בדרגת קושי קלה. זהו שביל המתאים לכל המשפחה, קצר וקולע ועובר דרך מרבדי הכלניות המרהיבים ביותר. 1.8 ק"מ ממנו עוברים בדרך כורכר רחבה. הסינגל האדוםאורכו 12.5 ק"מ, טיפוס מצטבר של 120 מ' אנכיים בדרגת קושי בינונית-קשה.
זהו סינגל מאתגר ומהנה עבור רוכבים מנוסים. הקושי שבו אינו מתבטא בחציית בתרונות רבים אשר מצד אחד דורשים שימור כל המהירות מן הירידה התלולה לתוך הבתרון כדי להצליח לטפס בצדו השני התלול לא פחות, ומצד שני דורשים יכולת טכנית גבוהה כדי לעשות את שמירת המהירות הזו ללא התרסקות בתחתית הירידה.

תגובות

תגובות